کلینیک زیبایی پوست و مو، لیزر | بیمارستان آرمان

30% ادامه تخفیف ویـــــــــــــــــــــــــــژه شب یلدا

فقط یک تماس با مشاورین ما از تخفیف ویــــــــــــــــــــــــــــــــژه یلدا بهره مند شوید.    

مطلب چگونه باید از پوست مبتلا به آکنه مراقب کرد + درمان را به اشتراک بگذارید

مشاوره رایگان

واتس اپ: 09129220912

تصاویری از محیط کلینیک

چگونه باید از پوست مبتلا به آکنه مراقب کرد + درمان

شاید در گذشته رسیدگی افراد به قسمت های مختلف بدن خود بسیار کمتر بود. اما امروزه با وجود محصولات مختلف، اکثریت مردم کشورمان اهمیت زیادی را به بخش های مختلف بدن خود می دهند.

پوست به عنوان یکی از بخش های حیاتی افراد شناخته می شود. همان طور که می دانید، برخی اوقات پوست مبتلا به آکنه شده و تصاویر ناخوشایندی را از شما به نمایش می گذارد. بدین ترتیب نیاز است تا هر فرد پس از مبتلا شدن به آکنه، اطلاعاتی را در رابطه با آن داشته باشد. این موضوع موجب خواهد شد تا شما بتوانید زمان روند درمان آکنه را کاهش دهید.

در حال حاضر مراکز و مجموعه های بسیار زیادی در سراسر کشور ایران به ارائه محصولات پوستی مختلف برای پوست مبتلا به آکنه می پردازند. این مراکز در تلاش هستند تا با همت و تلاش بی وقفه، به موفقیت های بزرگی در این عرصه دست پیدا کنند. اما قبل از استفاده از محصولات پوستی، باید آشنایی لازم را با مراقبت پوست مبتلا به آکنه داشت. در چنین شرایطی می توان پوست را به شکل بهتری درمان کرد و از عواقب خطرناک مواد شیمیایی نیز دور ماند.


آکنه چیست؟

آکنه به عنوان یکی از آسیب های پوستی بشمار می رود که بسیاری از افراد آن را تجربه کرده اند. این آسیب پوستی در شرایط و موقعیت های مختلفی رخ خواهد داد. برای مثال افرادی که در دوره های سنی بلوغ هستند، ممکن است دچار پوست مبتلا به آکنه شوند. همچنین نوع پوست شما و نحوه مراقبت از آن، تاثیر زیادی را در رشد آکنه ها خواهد داشت. توجه داشته باشید که ممکن است آکنه ها مدت زمان مختلف بر روی پوست صورت شما مهمان باشند.


آکنه های موجود بر روی پوست

اگر رسیدگی های لازم برای پوست مبتلا به آکنه انجام شود، می توان تا میزان زیادی این آسیب پوستی را از بین برد. در واقع شما با رعایت مراقبت های پوستی می توانید به پوستی درخشان و فوق العاده دست پیدا کنید. در غیر این صورت آکنه به عنوان یک آسیب پوستی همیشگی در کنار شما حضور خواهد داشت.

جدیدترین درمان ها برای جوانسازی پوست

عامل های موثر در ایجاد آکنه را از خود دور کنید!

همان طور که می دانید، آکنه بر اثر عوامل مختلفی بر روی پوست صورت انسان پدید می آید. برخی از عامل های موثر در ایجاد آکنه شامل بسته شدن منافذ پوست و انباشته شدن چربی در سطح پوست می باشد. بدین ترتیب می توان دریافت که شستشوی مداوم و مرتب پوست، می تواند تاثیر زیادی را در درخشان کردن پوست شما داشته باشد.

معمولا در چنین شرایطی، افراد به داروخانه های نزدیک منزل خود مراجعه می کنند تا از یک محصول پوستی استفاده کنند. در حالی که نیاز است تا شما از قبل با پزشک مخصوص پوست مشورت بگیرید. چرا که هر یک از پوست ها، سازگاری با محصول پوستی خاصی را دارد. بدین جهت به صورت فردی اقدام به خرید محصولات پوستی نکنید.


محصولات پوستی مناسب آکنه

توجه داشته باشید که انتخاب یک شستشو دهنده باکیفیت باعث می شود تا شما از آکنه ها دور بمانید. محصول پوستی موردنظر شما باید فاقد هر گونه چربی باشد تا بتوانید از نتیجه بهتر برخوردار شوید.

هایفوتراپی جوانسازی صورت و غبغب چیست؟

لایه برداری در میان روش های مراقبت از پوست مبتلا به آکنه

معمولا افرادی که دارای پوست مبتلا به آکنه می باشند، برای درمان خود از لایه بردار های مختلف استفاده می کنند. لایه بردار ها به عنوان گزینه مناسبی برای از بین بردن آکنه ها نیز شناخته می شود. اما نیاز است که بدانید، استفاده مداوم از این روش، آسیب هایی را به همراه دارد که باید از آن ها مطلع باشید.

همان طور که گفته شد، آکنه بر اثر بسته شدن منافذ پوست و انباشته شدن چربی به وجود می آید. در صورت بسته شدن منافذ پوست، سلول های مرده بر روی سطح پوست انسان ایجاد شده که در مدت زمان های مختلف موجب به ایجاد آکنه خواهد شد. در چنین شرایطی، لایه بردار ها به عنوان یک گزینه مناسب وارد عمل می شوند و به مراقبت پوست مبتلا به آکنه شما می پردازند.

 


درمان آکنه

از لوازم آرایشی برای پوست مبتلا به آکنه استفاده نکنید!

بسیاری از افراد که دارای پوست مبتلا به آکنه هستند، با وجود این آسیب در سطح پوست خود، اقدام به استفاده از لوازم آرایشی می کنند. همان طور که می دانید، لوازم آرایشی ترکیباتی از مواد شیمیایی هستند که سبب بسته شدن منافذ پوست می شوند. در نتیجه سلول های مرده پوست در این شرایط افزایش می یابد و سبب ایجاد آکنه می شود. همچنین می تواند بر روی آکنه موجود بر روی پوست شما تاثیرات منفی بسیار زیادی را بگذارد.

علاوه بر لوازم آرایشی، محصولات پوستی که در ساختار آن ها از رایحه های مختلف استفاده شده برای پوست مبتلا به آکنه مضر است. چرا که برخی از رایحه ها، می توانند تاثیرات ناخوشایندی را بر روی پوست شما ایجاد کنند. از جمله ضرر های موارد ذکر شده، التهاب پوست و سرخی آکنه می باشد که به مرور زمان بدتر نیز می شود.


لیزر موهای زائد کلینیک آرمان + دستگاه الکساندرایت + مشاوره رایگان


روتین خود را برای مراقبت از پوست ادامه دهید

بسیاری از مردم کشورمان پس از مبتلا شدن به آکنه، به قطع روتین پوستی خود می پردازند تا آکنه موردنظر از بین برود. در حالی که اگر به آکنه موردنظر رسیدگی نشود، ممکن است آسیب های سنگین تری را به وجود آورد. بنابراین حتما به انجام روتین مراقبت از پوست خود بپردازید تا تمامی زائده های پوستی شما حذف شود و پوست شما به حالت خوب خود بازگردد.

معمولا در روتین پوستی، شما ملزم به شستشوی پوست خود هستید، از این رو این فعالیت برای از بین بردن آکنه مفید می باشد. توجه داشته باشید محصولات روتین پوستی شما، باید فاقد هر گونه مواد شیمیایی باشند و ضرری را به پوست صورت شما وارد نکنند. همچنین این محصولات باید فاقد چربی باشند تا آکنه شما به خوبی درمان شود.


به آکنه خود دست نزنید!

بسیاری از افراد پس از این که از پوست مبتلا به آکنه برخوردار می شوند، روش هایی غیربهداشتی را برای حذف آکنه ها استفاده می کنند. این افراد معمولا به آکنه و اطراف آن دست می زنند و با فشار دادن آن اقدام به خالی کردن آن می کنند. در حالی آکنه شما در چنین شرایطی از بین نخواهد رفت و دچار التهاب نیز خواهد شد. همچنین شما با این فعالیت ممکن است آکنه خود را به قسمت های دیگر پوست خود منتقل کنید و سبب بدتر کردن شرایط شوید.


پاکیزه کردن وسایل شخصی در میان روش های مراقبت های پوستی

توجه داشته باشید که پاکیزه نگه داشتن مداوم وسایل شخصی مختلف، موجب می شود تا شما از پوستی درخشان بهره مند شوید. برای مثال تمامی لوازمی که در طول روز با آن ها ارتباط دارید مانند بالشت باید پاکیزه باشند. چرا که این محصولات برخورد مستقیمی را با پوست شما دارند و می توانند آسیب های پوستی بدی را به شما وارد کنند. صفحه نمایشگر گوشی، برس های آرایشگری و … از جمله مواردی هستند که باید همیشه پاکیزه باشند.

جمع بندی

همان طور که گفته شد، با برخی از روش های مراقبت از پوست مبتلا به آکنه آشنا شدیم تا در صورت ابتلا به آکنه بتوانید به درمان آن بپردازید. اما قبل از هر چیزی نیاز است تا از پزشک مخصوص پوست نیز کمک بگیرید تا در این مسیر شما را یاری دهد. معمولا پزشکان پوست، گزینه های بهتری را پیشنهاد می دهند.

کلینیک زیبایی آرمان