کلینیک زیبایی پوست و مو، لیزر | بیمارستان آرمان

30% ادامه تخفیف ویـــــــــــــــــــــــــــژه شب یلدا

فقط یک تماس با مشاورین ما از تخفیف ویــــــــــــــــــــــــــــــــژه یلدا بهره مند شوید.    

مطلب علل رشد مجدد موهای زائد بعد از اتمام جلسات لیزر چیست؟ را به اشتراک بگذارید

مشاوره رایگان

واتس اپ: 09129220912

تصاویری از محیط کلینیک

علل رشد مجدد موهای زائد بعد از اتمام جلسات لیزر چیست؟

بسیاری از مردم کشورمان به خصوص بانوان علاقه مند هستند تا تمامی موهای زائد بدن خود را از طریق روش های مختلف از بین ببرند. در دنیای پیشرفته امروزی، روش های علمی زیادی ابداع شده اند که یکی از محبوب ترین آن ها لیزر می باشد. همان طور که می دانید لیزر به عنوان یکی از مناسب ترین روش های ممکن برای از بین بردن و جلوگیری از رشد موی زائد شناخته می شود. لیزر چندین مرحله دارد و در تعداد جلسات مختلفی انجام می گردد. اما برخی اوقات، موهای زائد بدن انسان، پس از اتمام جلسات لیزر باز می گردند. از این رو نیاز است تا افراد اطلاعاتی را از این بابت داشته باشند.

در حال حاضر مراکز و موسسه های بسیار زیادی در سراسر کشور ایران به ارائه خدمات لیزر موهای زائد می پردازند. این مراکز در تلاش هستند تا با به کار گیری بهترین تجهیزات به ارائه بهترین خدمات ممکن بپردازند. برخی از این مراکز برای آگاهی مردم کشورمان مطالبی را تحت عنوان دلایل رشد موی زائد پس از لیزر ارائه می دهند که برخی از آن ها درست و برخی نادرست است. ما نیز قصد داریم تا برخی از علل های اصلی رشد موهای زائد را شرح دهیم.


عملکرد دستگاه لیزر موهای زائد چگونه است؟

در واقع دستگاه لیزر موهای زائد، رنگ دانه های مختلف بدن انسان را مورد هدف خود قرار می دهد. نور ایجاد شده از سوی دستگاه لیزر از ساقه مو پایین تر رفته و به قسمتی به نام فولیکول ها می رسد. همان طور که می دانید، لیزر حرارت بسیار زیادی را از خود بروز می دهد که این حرارت سبب درگیر شدن فولیکول ها و در نتیجه تخریب آن ها خواهد شد. در پی این مسئله، موهای زائد دیگر امکان رشد را نخواهند داشت. اما با این حال همچنان برخی از افراد به مراکز لیزر مراجعه می کنند که پس از انجام این روش درمانی مجددا دچار رشد موی زائد شده اند.


موی زائد بدن انسان تحت چه شرایطی می تواند پس از لیزر به رشد ادامه دهد؟

همان طور که گفته شد، دستگاه لیزر موهای زائد از طریق تولید نوری فوق العاده گرم با حرارت 65 درجه به تخریب فولیکول می پردازد. اما برخی اوقات همچنان فولیکول ها خون و اکسیژن را به صورت مرتب دریافت خواهند کرد. در چنین شرایطی امکان رشد مجدد موهای زائد بدن انسان وجود خواهد داشت. توجه داشته باشید که افت حرارت دستگاه لیزر نیز می تواند سبب سالم ماندن و تقویت فولیکول ها شود. برای مثال اگر دمای نور دستگاه 45 درجه باشد، سبب تقویت فولیکول ها نیز خواهد شد.

توجه داشته باشید که موهای زائد بدن انسان در مراحل مختلفی به استراحت و رشد می پردازند. بهترین زمان ممکن برای از بین بردن موی زائد، مرحله رشد می باشد که می توان به راحتی از موهای زائد بدن راحت شد. بدین ترتیب پیشنهاد می کنیم تا حتما با مشاورین لیزر موی زائد بدن ارتباط بگیرید تا دچار مشکلات مختلفی همچون برگشت موهای زائد نشوید.


لیزر موهای زائد، نتیجه ای دائمی دارد یا موقت؟

به طور کلی نمی توان نظریه دقیقی را در رابطه با نتیجه لیزر موهای زائد بیان کرد. چرا که رشد مجدد موی زائد بدن شما وابسته به فعالیت های شما و ساختار ژنتیک شما می باشد. برخی اوقات نیز دستگاه لیزر موردنظر به دلیل عملکرد نادرست، سبب رشد مجدد موهای شما خواهد شد. اگر از دستگاه لیزر موی زائد استفاده کردید و مجددا موهای زائد بدن شما رشد کرد، نیاز است تا از جلسات بیشتر لیزر بهره مند شوید. چرا که برخی اوقات در بعضی از قسمت های بدن، فولیکول ها به راحتی تخریب نمی شوند و به همین منظور نیاز است تا مجددا از روش درمانی لیزر استفاده نمایید. توجه داشته باشید که اگر فولیکول های بدن شما تخریب نشوند، قطعا دچار آسیب هایی خواهند شد. بدین ترتیب موهای زائدی که پس از لیزر رشد کرده اند قطعا نازک خواهند بود و تراکم کمتری را خواهد داشت.


جلسات موردنظر برای برای نتیجه گرفتن از دستگاه لیزر موهای زائد

به طور کلی نمی توان تعداد جلسات دقیقی را برای هر فردی که قصد لیزر کردن مو های زائد بدن خود را دارد مشخص نمود. اما برخی از عوامل مختلف مانند رنگ پوست شما، ضخامت موهای بدن و نوع پوست تاثیر مستقیمی را در تعداد جلسات لیزر شما خواهد داشت. برای مثال اگر شما دارای موهای ضخیم تر و تیره تری باشید، تعداد جلسات لیزر شما بسیار کمتر خواهد بود. البته لیزر بخش های مختلف بدن نیز بسیار مهم می باشد. چرا که برخی از افرادی که قصد لیزر موی زائد زیر بقل خود را دارند که قطعا نتیجه زودتری را خواهند گرفت.

اما بر اساس تحقیقات انجام شده و گفته بسیاری از مراکز لیزر موی زائد، معمولا هر فرد نیازمند شش الی هشت جلسه برای رفع موهای زائد خود می باشد. مدت زمان ذکر شده بسیار مناسب بوده و باید به صورت مرتب و در زمان بندی خاص خود انجام گردد. بسیاری از افراد که به لیزر موی زائد خود پرداخته اند، بر این عقیده هستند که پس از جلسه اول لیزر، بیش از 25 درصد مسیر رفع موی زائد طی خواهد شد و به مرور زمان موهای بدن شما نازک تر خواهند شد و از بین خواهند رفت.


برای درمان ریزش مو خود می توانید به این صفحه مراجعه کنید. صفحه درمان ریزش مو


آیا دستگاه لیزر در رفع موی زائد نقش مهمی دارد؟

بسیاری از مردم کشورمان بر این عقیده هستند که دستگاه لیزر نقش بسیار کمی را در رفع موهای زائد خواهد داشت. در حالی که این مسئله به طور کامل تکذیب شده و دستگاه لیزر نقش مهم و اساسی را برای رفع موی زائد دارد. چرا که در کشور ایران دستگاه های لیزر قدیمی بسیار زیادی وجود دارند که از تکنولوژی روز دنیا برخوردار نیستند. در صورت استفاده از این دستگاه ها ممکن است مجددا در آینده دچار رشد موی زائد شوید. بدین ترتیب پیشنهاد می کنیم تا حتما از دستگاه موردنظر خود اطمینان حاصل کنید.

دستگاه های خارجی و مطرح جهانی قطعا بازدهی بهتری را خواهند داشت و در از بین بردن فولیکول ها نقش مهمی را ایفا خواهند کرد. توجه داشته باشید که برخی از دستگاه از حرارت لازم برای تخریب سازی فولیکول ها بهره مند نیستند. بدین ترتیب باید مراقب باشید تا دستگاهی را تهیه نمایید تا توانایی تخریب سازی موی زائد اکثریت نقاط بدن را داشته باشد. در چنین شرایطی می توان علاوه بر رفع بهتر موی زائد، از پوستی صاف و هموار نیز برخوردار شد.


جمع بندی

همان طور که متوجه شدید، لیزر بدن به عنوان بهترین روش ممکن برای رفع موهای زائد بدن شناخته می شود. اما باید توجه داشته باشید که در حین استفاده از خدمات لیزر یک مجموعه، مجددا دچار رشد موهای خود نشوید. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده، نیاز است تا حتما با یک مشاور لیزر ارتباط بگیرید تا بتوانید از خدمات بهتری بهره مند شوید. این مسئله موجب خواهد شد تا شما در بهترین زمان ممکن به لیزر موی زائد بدن خود بپردازید. در حال حاضر مراکز زیادی به منظور بر طرف سازی این نیاز مردم کشورمان تاسیس شده اند. برخی از این مراکز توانسته اند با کسب موفقیت به محبوبیت عظیمی در میان مردم دست پیدا کنند. برخی از مراکز نیز به دلایل مختلف در این مسیر موفق نبوده اند و توانایی لازم را برای اثبات حسن نیت خود نداشته اند.

برای مشاوره لیزر در کلینیک زیبایی آرمان با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمائید.