برای دریافت مشاوره و نوبت دهی با ما در ارتباط باشید.

تلفن تماس: 02188054561

واتس اپ: 09129220912

آدرس: تهران، نبش چهار راه سئول، کلینیک تخصصی پوست و مو آرمان

ویدئوی تخصصی از لیزر موهای زائد
توسط خانم دکتر مدیرزاده در کلینیک آرمان

لیزر موی زائد یک پروسیجر پزشکی است که طی آن از نور متمرکز ( لیزر ) برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود.

 این نور متمرکز توسط رنگدانه ملانین موجود در مو جذب می شود. در پوست انرژی نور به گرما تبدیل شده و باعث تخریب ریشه  ( فولیکول) مو می شود.

انجام لیزر برای از بین بردن موهای بدن در هر ناحیه ای قابل انجام است به جز پلک چشم و موهای ناحیه اطراف آن چون ممکن است باعث صدمه شدید به چشم شود.

عوارض

عوارض لیزر به تیپ پوستی بیمار، رنگ مو، روش درمانی و مراقبت های قبل و بعد از لیزر بستگی دارد.

دستگاه لیزر الکساندرایت و Nd:Yag لوترونیک کلریتی II

این دستگاه در این کلینیک مجهز می باشد
20درصد تخفیف ویژه
 • تعداد جلسات درمانی کمتر بین 4 تا 6 جلسه
 • قیمت مناسب
 • انجام لیزر با کولینگ بادی بسیار قوی و بدون حساسیت با کمترین درد
 • امکان رفع موهای کرکی
 • امکان لیزر موهای زائد حتی در پوست های تیره تر
 • بهترین کیفیت لیزر با دستگاه الکساندرایت و Nd:Yag بسیار قوی
محبــــــوب

سایر دستگاه های لیزر

پیشنهاد نمیشود
 • تعداد جلسات درمانی بیش از 6 جلسه
 • قیمت های لیزر بعضا نامتناسب با کیفیت انجام لیزر
 • احتمال ایجاد حساسیت با کولینگ اسپری یخ
 • بدون تاثیر یا با تاثیر اندک بر روی موهای کرکی
 • احتمال سوختگی هنگام لیزر پوست های تیره
 • کیفیت نامتناسب
پیشنهاد نمیشود
تصاویری از محیط کلینیک زیبایی بیمارستان آرمان

شایع‌ترین عوارض لیزر

 • تحریک پوست لیزر شده: در ناحیه لیزر شده ممکن است قرمزی، احساس سوزش و تورم ایجاد شود که قطعاً به طور موقت خواهد بود و طی چند ساعت برطرف خواهد شد.
 • تغییرات رنگ پوست: به طور نادر لیزر موهای زائد ممکن است باعث تیره تر شدن یا روشن تر شدن پوست ناحیه شود. این تغییرات ممکن است موقتی یا حتی دائمی باشد.

در کسانی که قبل از لیزر آفتاب گرفته باشند یا بعد از لیزر با فاصله کمی در معرض آفتاب قرار بگیرند یا کسانی که پوست های تیره تر دارند احتمال روشن تر شدن پوست به دنبال لیزر بیشتر است.

 • تاول زدن، زخم با ایجاد اسکار در پوست که عارضه بسیار نادری می باشد.

اقدامات لازم قبل از انجام لیزر:

در کلینیک پوست بیمارستان آرمان قبل از انجام لیزر بیمار توسط پزشک معاینه شده و شرح حال کامل از وی گرفته میشود در طول انجام لیزر نیز پزشک در مجموعه حضور خواهد داشت.

لازم است بعضی موارد توسط خود بیمار رعایت شوند:

در معرض آفتاب نباشید، لازم است قبل از انجام لیزر از بودن در معرض آفتاب بدون استفاده از کرم‌های ضد آفتاب مناسب با SPF حداقل 30 جداً پرهیز کنید. رعایت این نکته بعد از انجام لیزر نیز کاملاً ضروری است قبل از لیزر به هیچ عنوان از کرم های برنزه کننده پوست استفاده نکنید و انجام سولاریوم در طول دوره درمان لیزر مطلقاً ممنوع می باشد.

حداقل از ۴ هفته قبل از انجام لیزر از دیگر روش‌های برداشت موی زائد مانند برداشتن با موچین، وکس، بند انداختن و یا الکترولیز پرهیز کنید.

روز قبل از انجام لیزر موهای خود را شیو کنید به هیچ عنوان در ناحیه ای که قرار است لیزر شود نباید موی بلند وجود داشته باشد چون به پوست ناحیه آسیب وارد می شود بدون اینکه لیزر به ریشه مو در داخل پوست برسد.

در فواصل جلسات لیزر شیو کردن مو کاملاً آزاد است.

تحول ما در کلینیک

قبل و بعد

لیزر پوستلیزر پوست 2
درخواست مشاوره و یا نوبت دهی

برای دریافت مشاوره و یا نوبت دهی خدمات می توانید با تکمیل نمودن فرم زیر اقدام نمائید، تا در اولین فرصت مشاورین ما با شما تماس حاصل نمایند.

اقدامات لازم بعد از انجام لیزر:

دقت داشته باشید قرمزی یا تورم مختصر در ساعات اولیه بعد از انجام لیزر کاملاً طبیعی است و خود به خود برطرف خواهد شد. می توان برای رفع سریعتر قرمزی پوست روی ناحیه لیزر شده یخ قرار داد. پزشک ممکن است بر حسب نیاز پوست از کرم های ضد التهاب استفاده کند.

میتوان در صورت احساس ناخوشایند پوست تا چند روز بعد از لیزر از کرم های ترمیم کننده نیز استفاده نمود ولی به طور عموم نیاز نیست.

در نظر داشته باشید ریزش مو بلافاصله بعد از لیزر اتفاق نخواهد افتاد و ممکن است چند روز تا چند هفته طول بکشد در فاصله جلسات درصدی از موهای ناحیه مجدداً رشد خواهد کرد که همانطور که قبلاً توضیح داده شد با توجه به چرخه زندگی موها طبیعی است.


لازم به توضیح است عموماً به ۴ تا ۶ جلسه درمان برای حذف اکثر موهای زائد بدن نیاز است. فاصله بین جلسات بین ۴ تا ۸ هفته بسته به ناحیه ای که لیزر می شود متفاوت خواهد بود این فواصل با توجه به فیزیولوژی چرخه رشد مو در هر ناحیه تعیین می شود. لازم به نوضیح است که پاسخ مثبت درمانی به این صورت است که بعد از اتمام جلسات ابتدایی تا 80 درصد موها کامل از بین رفته باشند.  

در کلینیک پوست و لیزر بیمارستان آرمان از یکی از قویترین دستگاههای لیزر موی زائد ساخت کمپانی لوترونیک استفاده می شود.  ‌دستگاههای لیزر این کمپانی معتبر در 65 کشور دنیا مورد استفاده قرار می گیرند و مورد تایید FDA آمریکا می باشد.


 چرا دستگاه لیزر لوترونیک کلریتی II

کلریتی II تنها دستگاه لیزر موی زائد دنیاست که به طور همزمان دارای دو تکنولوژی Intelli Trak و حسگر دما می باشد. این قابلیت منحصر به فرد باعث می شود که انرژی دستگاه سریعتر تا ۴۵ درصد بیشتر از دستگاه های دیگر و کاملا متمرکز به ناحیه ای که نور می تابد برسد، به طوریکه حتی اگر اپراتور خیلی سریع دستگاه را روی پوست جابجا کند تفاوتی در نتیجه نهایی لیزر نخواهد داشت. این قابلیت ها باعث می شوند که زمان انجام لیزر در هر جلسه کوتاهتر باشد و لیزر با سرعت بیشتری انجام شود. از طرف دیگر این لیزر قوی و ایمن باعث می شود که تعداد جلسات درمان به طور محسوسی کاهش یابد به طوریکه در طی ۴ تا ۶ جلسه برای اکثر نواحی بدن کاهش مو در حد ۸۰ درصد ایجاد شود. نکته دیگر اینکه این دستگاه با داشتن هر دو طول موج الکساندرایت و Nd-Yag برای هر نوع تیپ پوستی حتی پوست های تیره تر ایمن می باشد و کسانی که پوست تیره تری دارند نیز با اطمینان کامل از بدون عارضه بودن لیزر می توانند از آن استفاده کنند. نکته بسیار حایز اهمیت این دستگاه داشتن کولینگ بسیار قوی آن است که باعث می شود در طول لیزر فرد درد و سوزش نداشته باشد. کولینگ دستگاه بادی است که بر خلاف دستگاههای با خنک کنندگی با اسپری هیچ گونه حساسیت برای فرد ایجاد نمی شود.


تعداد جلسات درمان ۴ تا ۶ جلسه برای اکثر نواحی می باشد. فاصله جلسات یک ماه برای صورت و ۶ هفته برای بدن تعیین می شود. قبل از شروع درمان پوست شما توسط پزشک معاینه شده و لیزر مناسب (الکساندرایت یا ان دی- یگ) و انرژی مناسب برای پوست شما  توسط پزشک تعیین خواهد شد. در طول مدت انجام کار پزشک در مجموعه حضور خواهند داشت.

سایر ضایعاتی که درمان ها با کلریتی ممکن است:

–  ضایعات رنگدانه دار پوستی

–  کاهش چروک های ریز پوست و جوانسازی

–  روزاسه

–  همانژیوم

–  وریدهای سطحی نازک و تلانژکتازی

– وریدهای واریسی نازک پاها

درباره کلینیک زیبایی آرمان بیشتر بدانید

مجموعه کلینیک پوست و لیزر بیمارستان آرمان مفتخر است که با استفاده از پیشرفته ترین و به روز ترین دستگاه ها و تجهیزات روز دنیا در زمینه پزشکی پوست و زیبایی در خدمت بیماران محترم باشد. در این مجموعه تیم کاملی شامل پزشک، اپراتورها و دستیار های پزشک در خدمت مراجعین محترم می باشند. پزشک مجموعه علاوه بر تشخیص و درمان بیماری های پوست و مو، در حوزه پیشگیری از فرایند پیری زودرس، جوانسازی و پروسیجرهای زیبایی پوست نیز سال ها تجربه کامل دارد و همواره تلاش کرده است که در کنار برترین اساتید حوزه زیبایی جدیدترین تحولات علم زیبایی جهان را بیاموزد. دستگاه‌های کلینیک پوست و لیزر بیمارستان آرمان همگی مجهز به جدیدترین تکنولوژی هستند. این دستگاه ها ساخت معتبرترین کمپانی های دنیا بوده و دارای تاییدیه های معتبر جهانی می باشند.