برای دریافت مشاوره و نوبت دهی با ما در ارتباط باشید.

تلفن تماس: 02188054561

واتس اپ: 09129220912

آدرس: تهران، نبش چهار راه سئول، کلینیک تخصصی پوست و مو آرمان

یکی از بهترین روش ها برای درمان اسکار در نواحی مختلف پوست انجام ساب سیژن است به طوری که اسکار آکنه و دیگر زخم ها به کمک این روش قابل درمان هستند. ساب سی‍‍ژن در حقیقت یک روش جراحی قابل انجام در مطب است که کاملا سرپایی انجام می شود و بهبود در ناحیه مورد درمان به سرعت اتفاق خواهد افتاد و در حقیقت دوران نقاهت خاصی ندارد.

در این قسمت در مورد شایع ترین مواردی که برای درمان آن از ساب سیژن استفاده می‌شود مختصری توضیح می دهیم:

اسکار اتروفیک ناشی از آکنه در جوانان

شایعترین موردی که برای درمان آن نیاز به انجام ساب سیژن وجود دارد، اسکار اتروفیک ناشی از آکنه در جوانان می باشد. گاهی در اثر ضایعات التهابی وسیع آکنه نوجوانان، فرورفتگیهای دائمی در ناحیه درگیری ایجاد می شود. در صورتیکه آکنه از نوع شدید (ولگاریس) باشد و یا در اثر دستکاری ضایعات توسط خود فرد، اسکار اتروفیک ایجاد می شود به طوری که کلاژن و چربی زیر پوست از بین رفته و بافت فیبروز و چسبنده ای جانشین شده که باعث می شود پوست فرد در ظاهر فرو رفته دیده شود. لازم به ذکر است که درمان قطعی این حالت یک چالش بزرگ است و نیاز به تعداد جلسات متعدد درمانی دارد و برای هر بیمار به طور جداگانه ای برنامه درمانی در نظر گرفته می‌شود. ممکن است در هر جلسه از روش‌های مختلفی استفاده شود.

تحول ما در کلینیک

قبل و بعد

سابسیژنسابسیژن
درخواست مشاوره و یا نوبت دهی

برای دریافت مشاوره و یا نوبت دهی خدمات می توانید با تکمیل نمودن فرم زیر اقدام نمائید، تا در اولین فرصت مشاورین ما با شما تماس حاصل نمایند.

روش انجام کار سابسیژن

  این روش تحت بی حسی موضعی انجام می شود. ابتدا حدود نیم ساعت کرم بی حسی موضعی روی پوست ناحیه مورد نظر گذاشته می شود تا کاملا بی حس شود. پزشک از یک سوراخ کوچک وارد زیر پوست ناحیه درگیر شده و توسط کانولا که وسیله ای است با نوک گرد با حرکت رفت و برگشتی سریع اقدام به آزاد کردن بافت سفت و فیبروز زیر پوست می کند. کانولا وسیله ای فلزی است باریک با طول متفاوت که بسته به وسعت ناحیه درگیر انتخاب می شود. با توجه به اینکه نوک کانولا تیز نیست کمترین آسیب به بافت وارد می شود و خونریزی زیر پوستی و تورم شدیدی نخواهیم داشت. این روش در عین سادگی و کم عارضه بودن بسیار مؤثر است و نتایج درمانی عالی به دنبال دارد. ساب سیژن برای اغلب افراد و در همه تیپ های پوستی قابل انجام است. در حین انجام کار بیمار درد ندارد اما در بعضی افراد درد مختصری حین انجام کار حس خواهد شد که کاملا قابل تحمل است. بعد از انجام کار دوره نقاهت خاصی ندارد و گاهی فقط چند روز اول تورم دیده می شود. خونریزی و کبودی قابل توجهی دیده نمی شود و با توجه به اینکه نوک کانولا تیز نبوده و کاملاً گرد است آسیبی به عروق و اعصاب مهم زیر پوست نمی رسد.

گاهی در بعضی افراد که میمیک قوی دارند و هیچ گاه بوتاکس تزریق نکرده اند در ناحیه بین ابروها خط اخم عمیقی ایجاد می شود. در این شرایط تزریق بوتاکس به تنهایی قادر به باز کردن این ضایعه نخواهد بود. بنابراین پزشک ابتدا از ساب سیژن برای آزاد کردن چسبندگی شدید زیر پوست در ناحیه خط اخم عمیق استفاده می کند و به دنبال آن بوتاکس تزریق می شود تا از بروز مجدد خط عمیق جلوگیری شود. لازم به توضیح است در مواردی علاوه بر انجام ساب سیژن و تزریق بوتاکس مجبور هستیم که ناحیه مذکور را با فیلر مخصوص ناحیه گلابلا پر کنیم.

برای چه کسانی نمی توان سابسیژن انجام داد:

  • مبتلایان به اختلالات خونی و انعقادی
  • کسانی که ایزوترتینوئین مصرف می کنند یا به تازگی این دارو را مصرف کرده اند. زیرا در طی مصرف ایزوترتینوئین پوست قوام طبیعی نداشته و شکننده می شود.
  • وجود زخم فعال در ناحیه انجام کار که ریسک عفونت به دنبال انجام ساب سیژن را بالا می برد.
  • کسانی که سابقه ایجاد کلوئید دارند یا در ساب سیژن قبلی کلوئید ایجاد شده است.
  • کسانی که داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین مصرف می کنند زیرا ریسک خونریزی و ایجاد هماتوم در آنها افزایش خواهد یافت. بهتر است با اجازه پزشک تجویزکننده، مصرف این داروها از یک هفته قبل از انجام کار قطع یا کمتر شود.
  • نکته آخر اینکه در کلینیک پوست و لیزر بیمارستان آرمان اغلب همراه با ساب سیژن از لیزر دو مرحله ای لایه بردار و جوانساز و مزوتراپی ترمیم کننده با داروی فرانسوی برای حصول بهترین نتیجه استفاده می شود. با توجه به شرایط بیمار پزشک در مورد انجام PRP همزمان تصمیم می گیرد.

درباره کلینیک زیبایی آرمان بیشتر بدانید.

مجموعه کلینیک پوست و لیزر بیمارستان آرمان مفتخر است که با استفاده از پیشرفته ترین و به روز ترین دستگاه ها و تجهیزات روز دنیا در زمینه پزشکی پوست و زیبایی در خدمت بیماران محترم باشد. در این مجموعه تیم کاملی شامل پزشک، اپراتورها و دستیار های پزشک در خدمت مراجعین محترم می باشند. پزشک مجموعه علاوه بر تشخیص و درمان بیماری های پوست و مو، در حوزه پیشگیری از فرایند پیری زودرس، جوانسازی و پروسیجرهای زیبایی پوست نیز سال ها تجربه کامل دارد و همواره تلاش کرده است که در کنار برترین اساتید حوزه زیبایی جدیدترین تحولات علم زیبایی جهان را بیاموزد. دستگاه‌های کلینیک پوست و لیزر بیمارستان آرمان همگی مجهز به جدیدترین تکنولوژی هستند. این دستگاه ها ساخت معتبرترین کمپانی های دنیا بوده و دارای تاییدیه های معتبر جهانی می باشند.